Ostravar Arena is a multifunctional hall in Ostrava, located in the Ostrava-South district. It was completed in 1986 and at the time, it was the largest and most modern hall in Europe. First reconstruction took place between 2003 and 2004, the other in the year 2012. The capacity of this Aren is 10 157 seats. Ostravar Arena is the home stadium of the extra-league hockey club Vítkovice. Various sports and cultural events, European Championships and World Championships are held here: - Ice Hockey World Championship (2004, 2015) - Women's Floorball World Championship (2013) - European Figure Skating Championships (2017) - Tennis tournament J&T Banka Ostrava Open – part of the WTA Tour (2020) Capacity: 9631
  • Internal Image
    Internal Image

Ruská 3077/135, OSTRAVA, 700 30 Capacity: 9631

TRAVELLING BY CAR In the direction from the D1 motorway it is exit 354. It is best to drive along Rudná Street, then along Závodní Street. SPORT ARENA signs guide visitors to the arena from all directions. The car parks by the OSTRAVAR ARENA are accessible from Závodní Street. GPS coordinates: 49.8044550N, 18.2512036E TRAVELLING BY PUBLIC TRANSPORT From Ostrava main train station by tram number 2 to the Sport aréna stop. From Ostrava bus station walk to the Náměstí republiky (or Dr. Malý) stop and then take tram number 2 to the Sport aréna stop. Get directions

Disclaimer

Photos featured on the CEV Photo Galleries are downloadable copyright free for media purposes only and only if CEV is credited as the source material. They are protected by copyright for all other commercial purposes. Those wishing to use CEV Photo Gallery photos for other commercial purposes should contact press@cev.eu

Report ze zápasu

BULHARSKO VS. BĚLORUSKO

V přímém souboji o postup do osmifinále ve skupině B v Ostravě porazili Bulhaři tým Běloruska 3:1 (25:13, 25:18, 24:26, 25:22). Po dvou jasně vyhraných setech se Bělorusko dostalo zpět do hry, ale nakonec se radovali Bulhaři, kteří zvládli lépe koncovku čtvrtého setu.

Lepší vstup do zápasu mělo družstvo Běloruska. Bulhaři hodně chybovali a prohrávali už 1:5. Pak se ale začali prosazovat svojí největší zbraní v prvním setu, kterou bylo podání. Nejprve srovnali (6:6) a pak šli do vedení, které neustále navyšovali. Na útoku se dařilo smečařům Todoru Skrimovovi, Martinu Atanasovovi i univerzálu Tsvetanu Sokolovovi. Bělorusové marně hledali způsob, jak bodovat, vůbec se jim nedařilo na příjmu a náskok nakonec narostl až na dvanáct bodů v závěru setu.

V podobném duchu zápas pokračoval i ve druhém setu. Bulhaři šli rychle do vedení (6:3) a po útoku Tsvetana Sokolova vedli už pět bodů (9:4). Rozdíl ve hře mezi oběma týmy byl obrovský. Bulharům se dařilo nejen na servisu, ale také v obraně a nad sítí. Set nakonec skončil rozdílem sedmi bodů.

Družstvo Běloruska se nevzdalo své šance na postup a nastoupilo do třetího setu s mnohem větším nasazením. Riskantní podání sice znamenalo několik chyb, ale dostali se do vedení (4:1) a dobrou hrou v obraně náskok dlouho drželi. Bulhaři se do vedení dostali až ve druhé polovině setu a pak si vypracovali náskok tří bodů (17:14). Střídající nahrávač Kanstantsin Tsiushkevich stále vybízel k útoku zejména smečaře Vladzislava Davyskibu, více bodů ovšem zařídil univerzál Vladzislav Babkevich. Set došel až do dramatické koncovky, kterou lépe zvládli Bělorusové.

Lépe začali i čtvrtý set (7:4), jenže na hráčích obou týmů byla znát obrovská nervozita. Veliké množství chyb znamenalo, že se ve vedení družstva často střídala. Do koncovky setu šli s mírným náskokem Bělorusové (19:15), ale ani jim nakonec nepomohlo. Bulhaři vyrovnali a Sokolov esem zařídil první mečbol (24:22). Ten s trochou štěstí Bulhaři využili.

Viktar Beksha, trenér Běloruska: “První dva sety, to byla hra na jednu bránu. Hodně se riskovalo, jenže soupeři se tato hra dařila. My jsme špatně přijímali. Bulhaři asi trochu brzy uvěřili ve vítězství, a toho jsme využili. Zlepšili jsme se hlavně v obraně, ale také na útoku. Ve čtvrtém setu jsme bohužel za stavu 19:16 udělali několik vlastních chyb a o vítězství jsme přišli.”

Tsvetan Sokolov, Bulgarian opposite: Bylo to pro nás těžké, ale jsem velmi šťastný. Byl to jeden zápas a hrálo se o vše. Pokud bychom prohráli, jeli bychom domů. Naštěstí jsme vyhráli a v turnaji zůstáváme. Nakonec jsme opravdu tvrdě bojovali a byli jsme za to odměněni.“

Read more

The match in numbers

122
Points

The combined total number of points scored by both teams throughout the entire match.

104
Duration

The total length of the match, from the first serve through until the last point has ended.

852
Spectators

Total number of people in attendance at the venue – taken at the end of the second set.