2021 Men

Ani v dalším přípravném utkání čeští volejbalisté nezaváhali

Aktuality

so, srp 14 2021

Česká mužská reprezentace v Kuřimi odehrála v sobotu další přátelské utkání s výběrem Lotyšska. A svého soupeře předčila úplně stejným výsledkem jako předešlý den, výhrou 3:1.

Česká republika – Lotyšsko 3:1 (25:16, 25:19, 23:25, 25:18)

Sestavy:

Česká republika: Licek, Patočka, Hadrava, Bartoš A., Polák, Janouch, libero Pfeffer. Střídali: Finger, Bartůněk, Vašina

Lotyšsko: Sauss, Jansons, Petrovs, Ozolins, Svans, Egleskalns, libero Ivanovs. Střídali: Medenis, Skruders, Smits, Buivids

"Gratuluji klukům k výhře. Dnes to byl další korálek v řadě. Výkon byl oproti včerejšku lepší, sebevědomější. Ve třetím setu jsme vypadli z utkání velkým počtem chyb na podání, nefungovala obrana v poli. Čtvrtý set jsme ale již kvalitně dohráli.“

Jiří Novák
hlavní trenér ČR

Český tým vstoupil do utkání velmi sebevědomě a ukazoval soupeři, že chce zvítězit i v dnešním utkání. Po úspěšných blocích Patočky a Poláka odskočil český tým na 7:4. Kuba Janouch si svým nepříjemným podáním připsal první eso utkání (11:6). Český tým hrál velmi koncentrovaně a držel si příjemný šestibodový náskok (15:9). Janouch s Vašinou předvedli krásný signál tzv. „Kvído“, což znamenalo vedení 18:11. Obětavý zákrok Moníka českému týmu bod nepřinesl, ale bojovnost se klukům upřít nedala. Jan Galabov ukončil přímým bodem z podání první set, který český tým vyhrál v poměru 25:16.

Patočka chytrým útokem otevřel skóre druhého setu a následný povedený dvojblok Galabov, Polák poslal český tým do vedení 2:0. Skvěle sestavený trojblok Vašina, Polák a Janouch připsal osmý bod a Češi vedli 8:5. Za stavu 15:10 se Lotyši dopustili nečisté hry a následné eso Michala „Pumpaře“ Fingera poslalo český tým do vedení 16:11. Nesprávný verdikt hlavního rozhodčího přisoudil Lotyšům třináctý bod a na ukazateli skóre svítil stav 18:13. Po zkaženém podání lotyšského hráče český tým vyhrál druhý set 25:19.

Přímý bod z rukou Lukáše Vašiny znamenal v úvodu třetího dějství vedení 1:0. Po neúspěšném útoku Poláka se poprvé v utkání dostali do vedení Lotyši 4:3. Český tým lehce vypadl z role a snažil se dohnat dvoubodový náskok soupeřů z Lotyška (11:13). Po pár nedorozuměních českého týmu šli Lotyši do čtyřbodového náskoku (13:17). Domácímu týmu se nedařilo a ztrácel už pět bodů (16:21). Po dvou skvělých podáních Vojty Patočky a nevynucených chybách hostů stáhli čeští hráči a snažili se konec setu ještě zdramatizovat (18:21). Lotyši měli první setbol za stavu 22:24, který však odmítl Pepa Polák útokem ze středu sítě. Bohužel ten druhý Lotyši už využili a zvítězí v třetí sadě 25:23. Rozhodně však čeští hráči svoji kůži nedali zadarmo.

Hned na začátku čtvrtého setu získal domácí tým při podání Vojty Patočky náskok tří bodů a držel ho až do stavu 13:10. Při podání Honzy Hadravy vedli svěřenci Jiřího Nováka už 15:10. Českému týmu se dařilo kvalitně ztrátovat a díky dobrému podání i slušně bránit. Žádné komplikace již pak Češi nepřipustili a v utkání zvítězili 3:1.

Utkání s Lotyši České republice stejně jako před týdnem proti Slovensku výsledkově vyšla. Před naší reprezentací je ještě měření sil proti týmům Turecka a Řecka a pak již očekávaný vrchol na domácím mistrovství Evropy. Příští týden se celý tým přesouvá k přípravě do Zlína.

"Začátek byl výborný, první set bez připomínek, druhý už byl z naší strany s několika chybami. Ve třetí sadě nás Lotyši přetlačili, ale nakonec jsme utkání dohráli. Celkově lepší výkon než včera.“