2021 Men

Český národní tým prohrál první přípravný zápas se Slovenskem

Aktuality

čt, dub 29 2021

Český národní tým mužů má za sebou letošní první mezinárodní přípravný zápas. Svěřenci Jiřího Nováka k němu vycestovali do slovenské Nitry, kde změřili síly se Slovenskem, které příští týden začne v kvalifikaci bojovat o postup na mistrovství Evropy. Česká republika, na jejíž soupisce zatím chyběli oba čeští ambasadoři evropského šampionátu, se sice v utkání ujala vedení 1:0 na sety, na víc to ale nestačilo. Z vítězství 3:1 se tak doma radovali slovenští volejbalisté.

Slovensko - Česká republika 3:1 (23:25, 28:26, 25:15, 25:19)

Sestavy:

Česká republika: Vašina, Patočka, Šotola, Licek, Sedláček, Bartoš P., libero Pfeffer. Střídali: Michálek, Bartoš A., Indra, Špulák, Bartůněk

Slovensko: Kriško, Ondrovič, Michalovič, Ihnát, Krajčovič, Zaťko, libero Nemes, Turis. Střídali: Porubský, Firkaľ, Lamanec, Zeman, Prokopec

"Bylo vidět, že Slováci jsou asi v jiné fázi přípravy, než jsme aktuálně my. Dva sety jsme s nimi relativně drželi krok, ale pak jsme bohužel odešli v podstatě ve všech činnostech. Celý zápas nás trápil útok. Jedeme dál, v sobotu nás čeká další zápas a my v něm musíme podat podstatně lepší výkon, abychom mohli pomýšlet na vítězství."

Jiří Novák
hlavní trenér ČR

V prvním setu to bylo sice Slovensko, kdo ještě ve střední pasáží vedl (12:8, 16:14), v koncovce ale Česká republika obrátila skóre na svou stranu (19:21) a sadu nakonec vyhrála nejtěsnějším možným poměrem 23:25.

Druhý set měl podobný průběh, Slováci si opět vytvořili náskok (5:8), čeští reprezentanti ale postupně srovnali na 17:17. O vítězi tak znovu rozhodoval až závěr sady, Česká republika v něm bohužel nevyužila dva setboly a Slovensko nakonec srovnalo na 1:1 (28:26).

Následující dva sety už si pak domácí pohlídali a soupeře v nich přehráli poměrem 25:15 a 25:19.

"V prvním setu jsme dobře bránili, škoda pak těch ostatních, ve kterých jsme byli horší na přihrávce a na podání. Dnes podle mě rozhodla koncovka druhé sady, kterou jsme mohli ukončit vítězně."