2021 Men

Mužská reprezentace i podruhé jasně přehrála naše slovenské sousedy

Aktuality

so, srp 7 2021

Herní příprava českých volejbalistů pokračovala v sobotu druhým utkáním proti Slovensku, opět v Hradci Králové, a stejně jako včera naše sestava nedopřála soupeři uhrát ani jeden set. Další přátelská utkání, tentokrát s Lotyšskem, jsou na programu příští týden v Kuřimi.

Česká republika – Slovensko 3:0 (25:17, 25:20, 25:16), dodatečný set 25:9

Sestavy:

Česká republika: Vašina, Polák, Hadrava, Licek, Sedláček, Janouch, libero Pfeffer. Střídali: P. Bartoš, Indra, Finger, Patočka, Michálek

Slovensko: Zeman, Lamanec, Paták, Mačuha, Palgut, Kriško, libera Nemec, Turis. Střídali: Pokopec, Petráš, Firkaľ, Kyjanica, Ihnát, Goč

"Gratuluji k výbornému výsledku. I když jsme vyhráli, tak dnes tam bylo méně preciznosti a mentálního polevení. Zvládli jsme to a zakončili výborným čtvrtým setem.“

Jiří Novák
hlavní trenér ČR

Vstup do zápasu byl určitě podle představ českých hráčů, kteří rychle vedli 5:1, 12:6, 15:7. Dobře fungovala obrana na síti po kvalitním podání a dařilo se i úspěšně proměňovat bodové útoky. Jakub Janouch úspěšně kombinoval se všemi útočníky a efektní zakončení předvedli oba blokaři (Sedláček, Polák). Na 23:15 domácí zvýšili díky pozorné kontrole Pfeffera a set nakonec získali díky power ulívce Hadravy (25:17).

Vyrovnaný vstup do druhého setu ukončilo eso Janoucha a za českého vedení 7:4 si trenér Kardoš vzal oddechový čas. Český kapitán dále škodil podáním bývalému spoluhráči z Dukly Liberec, Tomáši Kriškovi, a náskok narůstal, na 12:5 upravil Honza Hadrava po výborné obraně celého týmu. Domácí tým velmi dobře přihrával, úspěšnost útoku byla vysoká a Slováci v tuto chvíli nedokázali účinně bránit. V druhé půlce setu přišli čeští volejbalisté o osmibodový náskok, i díky esu Patáka a technickým chybám na bloku. Hosté zlepšili obranu v poli a snížili až na 20:17. Ale i druhý set nakonec ČR vyhrála, i s podporou z hlediště od legendy našeho volejbalu Honzy Štokra!

Beze změny v sestavě se pokračovalo i v setu třetím, první bodové odskočení (10:8) získali domácí díky jednobloku Licka. Pfeffer spolehlivě přihrával a český tým spolehlivě útočil. Krásný jednoblok předvedl opět Licek. Souhra zlínských hráčů (P. Bartoš, Sedláček) vedla k šestnáctému bodu, sedmnáctý bod přidal esem Sedláček. Jeho úspěšná série se zastavila až při českém vedení 19:12. Utkání ukončila technická chyba hostů.

Dodatkový set neměl moc „přidané hodnoty“ a skončil výhrou ČR 25:9.

První dvojice utkání proti Slovensku dopadla výsledkově dobře. Po třech týdnech těžké přípravy vstoupil český národní tým do herní přípravy, v níž převažovaly dobré momenty nad horšími. Od příštího týdne se reprezentace přesouvá do Brna.

"Ceníme si vítězství bez ztráty setu, stejně jako včera. Ve druhé sadě jsme trochu polevili na obraně na síti a v poli, ale jinak si myslím, že to byl od nás super výkon a doufám, že na to příště navážeme.“