2021 Women

V první herní prověrce letošního roku získaly české reprezentantky cenný skalp

Aktuality

čt, dub 29 2021

Český národní tým žen, který se v Prostějově pod vedením hlavního kouče Giannise Athanasopoulose připravuje na kvalifikaci na mistrovství Evropy, má za sebou první herní prověrku. České volejbalistky v přípravném utkání změřily ve čtvrtek síly s Polskem a poradily si s ním skvěle, svým soupeřkám totiž nedovolily uhrát ani jeden set.

“Už v šatně jsem zdůraznil, jak moc důležité je tohle utkání, a to možná způsobilo náš dost vlažný začátek. Po oddechovém čase jsme ale začali hrát mnohem víc uvolněně. V hodně aspektech jsme odehráli kvalitní utkání a já jsem spokojený jak s výsledkem, tak s výkonem všech hráček, co zasáhly do utkání. Zítra je další zápas, zanalyzujeme si dnešní utkání a připravíme se na poslední prověrku před kvalifikací.“

Giannis Athanasopoulos
hlavní trenér ČR

Česká republika – Polsko 3:0 (25:19, 25:15, 25:19), dodatečný set 25:18

Sestavy:

Česká republika: Kossányiová, Trnková, Orvošová, Hodanová, Šimáňová, Valková, libera Dostálová, Chevalierová. Střídaly: Purchartová, Nová, Svobodová, Mlejnková, Grabovská, Kojdová, Bajusz, Žarnovická

Polsko: Gryka, Nowicka, Fedusio, Centka, Drozkowska, Gorecka, libera Jagla, Lysiak. Střídaly: Czyrnianska, Szlagowska, Damaske, Rozanski, Lazowska

Česká republika po vlažnějším úvodu zápasu dokázala obrátit vývoj setu ve svůj prospěch, i díky úspěšnému útoku Gabriely Orvošové. Byla to pak právě tato hráčka, která úspěšně proměnila nabídnutý setbol (25:19), a poslala tak svůj tým do vedení 1:0.

V další sadě získal český tým, v sestavě už také s Purchartovou a Chevalierovou, rychle náskok čtyř bodů. Polky hledaly odpověď marně a český výběr vedení navyšoval, po bloku Barbory Purchartové až na 20:13. K zisku druhého setu pak České republice pomohlo zkažené podání soupeřek (25:15).

Do dalšího dějství poslal český trenér Giannis Athanasopoulos Michaelu Mlejnkovou, která se k týmu připojila teprve tuto středu. Set byl zpočátku vyrovnaný (8:8, 12:13), následovaly české chyby na útoku, díky nimž se Polky dostaly do mírného vedení (12:15). Skóre však domácí rychle srovnaly a zvládly lépe i koncovku setu. Na 23:19 upravila blokem Veronika Trnková a vítězný mečbol pak proměnila kapitánka Andrea Kossányiová.

Po dohodě obou trenérů se odehrál ještě čtvrtý set a na hřiště se díky tomu dostaly i další hráčky. Obraz hry se nezměnil, právě naopak. České vedení (6:0) ještě navýšila, po drzém útoku „na druhou“, nahrávačka Bajusz (8:2). Polky poté sice lehce zkorigovaly, ale zákrok pozorné Šimáňové v poli pomohl získat před koncovkou další bod (19:12). Z „pipu“ pak bodovala Kojdová a z handy Nová (21:16). Svoji premiéru si v národním týmu odbyla i ostravská Klára Žarnovická, která proměnila poslední útok tohoto utkání.