2021 Women

Česká republika nezaváhala ani v druhém utkání kvalifikace

Aktuality

pá, kvě 7 2021

Po včerejší výhře nad domácím Lotyšskem nastoupily v pátek české reprezentantky proti Bosně a Hercegovině. Zápas zvládly na jedničku a v kvalifikačním turnaji si připsaly druhou důležitou výhru v kvalifikační skupině F.

"Jsem opět velmi spokojen, jak s výborným výsledkem, tak hrou. V prvním setu jsme sice udělali mnoho chyb, ale pak se naše hra stabilizovala. Tým se zlepšuje, předvedli jsme neskutečný výkon na bloku a já gratuluji všem hráčkám, i těm co dnes nehrály.“

Giannis Athanasopoulos
trenér ČR

Bosna a Hercegovina – Česká republika 0:3 (23:25, 18:25, 17:25)

Sestavy:

Česká republika: Kossányiová, Jehlářová, Orvošová, Mlejnková, Trnková, Valková, libero Dostálová. Střídala: Šimáňová

Lotyšsko: Begić, Selimović, Bošković, Mladenović, Paradžik, Božić, libera Ivković, Radisović. Střídaly: Radišković, Hadžić, Isanović

Česká republika nastoupila do utkání s Jehlářovou v základu a při jejím podání se ujala vedení 0:2. Následovaly dvě chyby v útoku (2:3), další šanci bosenského týmu ale už zastavila blokem Trnková. Ta však poté zaútočila do autu (7:5) a na 9:6 zvýšila Begić. Český tým rychle zareagoval, série Valkové na podání podpořená blokem Jehlářové i útok Kossányiové znamenaly obrat skóre na 9:10. Mlejnková si pak poradila z vysoké nahrávky do kůlu (12:12) a po kompaktním bloku českých volejbalistek na Begić se ČR ujala vedení 14:15 a soupeř bral oddech. Valková pak znovu dostala soupeřky do problémů a kapitánka Kossányiová úspěšně zakončila, následovalo české eso, a do koncovky tak svěřenkyně Giannise Athanasopoulose vstupovaly za stavu 17:20. Bosna a Hercegovina ale začala rozdíl mazat a postupně srovnala na 21:21. Pak to byl znovu český výběr, kdo si vypracoval dvoubodové vedení, které podržela Mlejnková - nejprve úderem do diagonály, pak do lajny. Nabídnutý setbol pak proměnila Valková svým druhým blokovým bodem.

Boj o každý míč pokračoval i v druhém setu, na 4:4 srovnala Bosković útokem z doskoku. Útočná fáze českého týmu sice trochu „drhla“, Jehlářová se ale nemýlila na bloku a chyba soupeřek přinutila bosenskou lavičku k oddechovému času (6:9). České hráčky pak zatlačily na podání, zafungovala i obrana a po útoku Orvošové přišel další time out Bosny a Hercegoviny (7:13). Náskok se pak ale ztenčil a za stavu 13:15 si vzal oddechový čas naopak český kouč. Po něm soupeřky kazily, české volejbalistky se uklidnily a při podání Trnkové odskočily na 15:20. Za stavu 16:20 pro české barvy zavřela Jehlářová síť dvěma bloky a bylo z toho vedení 2:0 na sety.

Ani ve třetím setu nebyla o napětí nouze, Valková dobře našla Trnkovou (5:6) a boj pokračoval. Soupeřky přidaly do hry ještě více emocí, ale české hráčky držely mírný náskok. Po tvrdém útoku Mlejnkové pak navýšily na 8:11 a další bod, už svým sedmým blokem v zápasu, přidala Jehlářová. Tu vzápětí napodobila Orvošová a bosenské volejbalistky začaly riskovat a s tím přišly i jejich chyby (8:14). Následně znovu bodovala Mlejnková, tentokrát po nahrávce Dostálové a bylo prakticky rozhodnuto. Česká republika už pak žádný zvrat nepřipustila a po výhře 17:25 zvítězila podruhé za sebou 3:0. Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena česká univerzálka Gabriela Orvošová.

"Dnes to byl velký týmový výkon, chválím celé družstvo. V prvním setu jsme udělaly hodně chyb, pak se ale projevila naše převaha.“