Skupina A - Montpellier

Tsvetan Sokolov (Bolgarija)

Tsvetan Sokolov je pri vrhu najkoristnejših igralcev EuroVolleyja in za to obstaja dober razlog, saj je tisti, h kateremu se zateka ekipa, ko je to potrebno. V tesnem srečanju s Portugalsko je prispeval 33 točk v štirih nizih in moral biti v najboljši formi, da je preprečil podaljšano igro. Spomnimo, nazadnje ko sta se srečali ti ekipi, so bili Portugalci tisti, ki so premagali zmagovalce s 3 – 1, tako da je bila to zelo pomembna tekma za napredovanje v naslednji krog.

Po tekmi je Tsvetan povedal: »To je bila zelo pomembna zmaga proti zahtevnemu nasprotniku, ki igra zelo dobro v obrambi in bloku. Sedaj se že oziramo naprej. Res sem vesel.«

55
na vrhu lestvic

Sokolov s povprečjem 6,2 točke na niz trenutno vodi na tem tekmovanju.

Bolgarska ekipa ve, na koga računati

Skupina B - Bruselj

Peter Michalovič (Slovaška)

Še drugi dan zapored je slovaški korektor Peter Michalovič dokazal, da je ključni mož svoje ekipe za dober rezultat na tem EuroVolleyju. V soboto je 29-letnik Slovaško pripeljal od zaostanka za en niz proti Avstriji do zmage s 3 – 1. Michalovič je izkoristil serijo izvrstnih podaj podajalca Juraja Zatka, ki so ga popeljale do 24 točk, tudi napadalnega udarca, ki je odločil tekmo v četrtem nizu. K temu je dodal še 26 blokov, z vrhuncem v tretjem nizu, ko jih je nabral kar devet.

26
doseženih točk

Največ v tekmi, od tega 24 napadalnih točk in 2 blokadi.

Celokupno z najboljšim prispevkom k rezultatom svoj ekipe - kar 52 točk v le dveh tekmah

Skupina C - Ljubljana

Tine Urnaut (Slovenija)

Slovenski kapetan je priznal, da njegova ekipa doma še nikoli ni igrala pred toliko navijači. Še več razlogov, torej, da jih niso smeli pustiti na cedilu, in navijači niso bili razočarani: vodja ekipe ni pokazal le izjemnih spodobnosti pri sprejemu, temveč skozi celotno tekmo tudi vodil na lestvici najkoristnejših igralcev na tekmi proti Finski. Dosegel je 21 točk, od tega 18 napadalnih udarcev, največ v obeh ekipah, prispeval pa je tudi tri bloke.

81
% uspešnost sprejema

Bil je najuspešnejši sprejemalec tekme. Bil je tudi najuspešnejši pri napadalnih udarcih (18) in pri točkah (21), vključno s 3 bloki.

Kapetan na dolžnosti - vodi ekipo in vodi na rezultatski listi tekme s Finsko

Skupina D - Rotterdam

0
izgubljenih nizov

črnogorske ekipe proti Estoniji v njenem prvem zgodovinskem nastopu na evropskih prvenstvih.

Lakčević in soigralci so bili včeraj upravičeno prešerne volje - dosegli so zgodovinsko prvo zmago na #EuroVolley