Skupina A - Montpellier

Antoine Brizard (Francija)

Francoska menjava na mestu podajalca Antoine Brizard je današnji igralec dneva! Po menjavi Toniuttija, ko je njegova ekipa zaostajala za štiri točke (8:12), mu je uspelo v drugem nizu Francijo obdržati blizu nasprotniku, nato pa je z velikim zaupanjem in vnemo priboril naslednja dva. V času, ko je bil na igrišču je naredil razliko, s tem ko je podajal različnim soigralcem – skoraj vsi francoski odbojkarji so stopili na igralno površino – najboljši način za vknjižbo nove zmage. Lepa predstava samozavesti in znanja s strani 25-letnika.

80
Čss

Število minut izmed 113, v katerih je Antoine Brizard naredil razliko.

Ko je bilo potrebno, je Antoine Brizard opravil svoje delo.

Skupina B - Antwerpen

Nikola Jovović (Srbija)

Srbski podajalec Nikola Jovović je imel velik dan v Antwerpnu. Bil je glavni motorizvenserijske predstave svoje ekipe proti zelo dobremu belgijskemu moštvu. 27-letni igralec je vse svoje napadalce pametno izkoristil in ustvarjal nepričakovane priložnosti za doseganje točk, kljub kakovostnim belgijskim blokerjem. Med tekmo je Jovović mojstrsko spremenil 39-odstotni dober sprejem v 56-odstotno uspešnost v napadu.

39
% dober sprejem

Pretvorjen v 56% uspešnost v napadu

Jovović med kratkim intervjujem po tekmi

Skupina C - Ljubljana

Adis Lagumdžija (Turčija)

Adis Lagumdžija se vrača kot igralec dneva v skupini C, z najbolj impresivno statistiko doslej. Čeprav je njegovo moštvo izgubilo srečanje proti Finski, so vseeno obdržali 3. mesto v razvrstitvi skupine. V petih nizih te tekme je mladi turški korektor bošnjaškega rodu dosegel kar 40 točk, pri čemer je uspešno zaključil 38 svojih napadov in tako premagal najboljši takšen podvig v Ljubljani doslej, to je 37 točk Nikole Gjorgieva ( MKD) na tekmi proti Belorusiji.

40
Točk

Najboljši rezultat na posamezni tekmi #EuroVolleyM doslej

Lagumdžija se z druščino odpravlja v Francijo, kjer se bodo soočili z 2. ekipo skupine A - Italijo

Skupina D - Amsterdam

Donovan Džavoronok (Češka)

Če še niste vedeli, kdo je Donovan Džavoronok, bi morali po nocojšnji tekmi proti Nizozemski. 22-letni zunanji napadalec je proti gostiteljem dosegel 24 točk, v nizu v 3. nizu pa je za svojo ekipo dosegel 5 točk zapored. Svoje točke je dosegal premišljeno in učinkovito, spretno je izkoriščal nasprotne blokerje in uspešno zaključil 60 odstotkov svojih napadov. Džavoronok je na poti k slavi in to evropsko prvenstvo je prikaz tega, česar je sposoben.