Spoznajte nasprotnike: Turčija

Turki so še druga reprezentanca, ki se letos vrača v Stožice, saj so tudi oni nastopili na turnirju FIVB Challenger, ki ga je v začetku julija gostila slovenska prestolnica.

Po odličnem začetku reprezentančne sezone in osvojitvi zlate evropske lige, kar je najboljši dosežek turške moške reprezentance, saj so se pred tem lahko pohvalili le z 11. mestom na evropskih prvenstvih 1963, 2011 in 2017, imajo Turki visoka pričakovanja tudi pred EuroVolley-jem: »Uvod v letošnjo sezono nam je zelo dobro uspel, saj smo zmagali v zlati evropski ligi. Za nas bo evropsko prvenstvo zelo pomemben dogodek. Srečali se bomo z zahtevnimi nasprotniki, naš osnovni cilj pa je, da se nam uspe prebiti v izločilne boje,« je pred začetkom dejal turški selektor Nedim Özbey.

S Slovenci so se nazadnje pomerili v skupinskem delu kvalifikacijskega turnirja za nastop v elitni ligi narodov, ko je bila Slovenija uspešnejša s 3:1, Turki pa so na tem turnirju pridobili nekaj novih informacij za pripravo na prvenstvo stare celine.

»Na evropskem prvenstvu se bomo zopet pomerili s Slovenijo in Belorusijo, zato je bilo dobro igrati proti obema reprezentancama. Z Belorusijo smo se pred tem srečali že v zlati evropski ligi. Zagotovo bo težko igrati proti gostiteljem, ampak naš glavni cilj je uvrstitev v četrtfinale. Verjamem, da smo tega zmožni, potrudili se bomo in prepričan sem, da nam bo uspelo.«

Arslan Eksi
Kapetan Turčije

34-letni Turek sicer za glavne favorite šteje Ruse, a v isti sapi dodaja, da je zelo močna tudi Slovenija in se veseli vrnitve v Areno Stožice: »V Ljubljani nam je bilo všeč. Upam, da bo za evropsko prvenstvo dvorana polna in dobro vzdušje ter bomo tako vsi uživali.«