Women 2021

Četvrta pobeda Srbije, sutra protiv Rusije za prvo mesto

EuroVolley2021

уто, авг 24 2021

Ženska seniorska reprezentacija Srbije pobedila je Azerbejdžan u drugom meču šestog dana XXXII EP 2021. u Beogradu. Meč koji je pratilo 4200 navijača u „Štark areni“, tim Zorana Terzića lako je rešio u svoju korist sa 3:0, po setovima 25:17, 25:20, 25:19, posle 76 minuta igre.

Seniorke Srbije su od samog starta utakmice nagovestile da će pokušati da ostvare pobedu na efikasan način. Ipak, i Azerbejdžan je meč sa Srbijom shvatio veoma ozbiljno i nije ih uplašio kvalitet i iskustvo koji poseduje aktuelni evropski i svetski šampion.

Srbija je prvi set započela sa 4 vezana poena i držala je tu prednost sve do rezultata 13:8, kada je Azerbejdžan uzvratio sa 5 poena i izjednačio rezultat. Neizvesnost je trajala sve do rezultata 15:15, kada su izabranice Zorana Terzića osvojile 10 od mogućih 12 poena i povele sa 1:0 (25:17).

Iako rezultat u prvom setu nije bio povoljan, Azerbejdžan je u drugi ušao veoma optimistično. Vodili su 9:4, kao i 15:11, ali se Srbija brzo „probudila“ i nastavila je sa prepoznatljivom igrom. Set je završen sa 25:20 u korist Srbije. Posle 10 poena u prvom, Tijana Bošković nastavila je sa sjajnom igrom i u drugom setu, kada je upisala 14 poena.

U trećem setu je selektor Zoran Terzić odlučio da pruži šansu igračicama koje nisu imale veliku minutažu u dosadašnjem toku turnira. Ponovo je Azerbejdžan pružio jak otpor, ali je on kratko trajao. Sjajne lopte koje je slala Slađana Mirković, lako su u poene pretvarale Ana Bjelica i Bojana Milenković, koje su set završile sa ukupno 16 poena. Treći period završen je sa 25:19 u korist Srbije.

Zbog lakše prehlade na današnjoj utakmici nije nastupila Maja Ognjenović, kapiten seniorske reprezentacije Srbije.

Sutra je na programu derbi A grupe u kojem će se sastati Srbija i Rusija (20.00), ali će pre njih snage odmeriti Azerbejdžan i Francuska (17.00). Direktne prenose svih utakmica možete pratiti na kanalima RTS-a i TV Arena Sport.