Women 2021

Srbija lako sa Mađarskom, u sredu sa Francuskom za polufinale

EuroVolley2021

нед, авг 29 2021

Ženska seniorska reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale XXXII EP 2021. pobedom nad selekcijom Mađarske. Meč koji je sa tribina pratilo 6350 gledalaca završen je u korist Srbije sa 3:0, po setovima 25:20, 25:19 i 25:17, posle 84 minuta igre.

Na fenomenalan način su izabranice Zorana Terzića otvorile utakmicu. Sigurnom i preciznom igrom u napadu, uz odličan blok, već na startu meča napravile su ogromnu razliku - 7:1. Pokušao je selektor Mađarske Jakub Glušak u nastavku okršaja da probudi reprezentativke, koje su tek u završnici prvog seta zapretile evropskim i svetskim šampionkama - 20:24. Međutim, bilo je prekasno za preokret i ekipa kapitena Maje Ognjenović sačuvala je veliku prednost - 25:20. U tim trenucima ponovo je odskočila maestralna Tijana Bošković sa pet poena. Ipak, imala je i odličnu podršku od Bojane Milenković i Bianke Buše, koje su zabeležile po četiri.

Razigrale su se Mađarice u finišu prethodnog perioda i želele su od prvog sudijskog zvižduka drugog dela da se suprotstave favorizovanom protivniku. Pošlo im je to za rukom samo do rezultata 8:8, kada su Srpkinje počele da lome otpor. Najpre su napravile seriju 3:0 za 11:8, da bi u daljem toku seta potvrdile dominaciju - 19:13. Na kraju je na semaforu zasijalo 25:19 za Srbiju.

Gde je stala u drugom, Srbija je nastavila u trećem setu. Do sredine seta imala je četiri poena prednosti. Kako se bližio kraj meča, tako je selektor Zoran Terzić šansu pružio Ani Bjelici, Slađani Mirković  i Katarini Lazović, ali se odnos snaga nije promenio za ubedljivih 25:17.

Sutra su na programu poslednja dva meča osmine finala u kojem se sastaju Italija i Belgija (17.00), odnosno Rusija i Belorusija (20.00).  Direktne prenose svih utakmica možete pratiti na kanalima RTS-a i TV Arena Sport.