Women 2021

Srbija uz veliku podršku navijača do treće pobede

EuroVolley2021

нед, авг 22 2021

Ženska seniorska reprezentacija Srbije porazila je Belgiju u drugoj utakmici četvrtog dana A grupe na XXXII EP 2021, sa 3:0, po setovima 25:21, 25:21, 25:21, posle 75 minuta igre. Pred 5700 gledalaca u beogradskoj „Štark areni“, Srbija je upisala i treću pobedu na turniru.

Posle početnog odmeravanja snaga, Srbija je veoma ambiciozno nastavila prvi set. Ređali su se poeni Tijane Bošković, koja je uz pomoć svojih saigračica dovela Srbiju do prednosti - 25:21.

Pružila je Belgija u drugom setu snažan otpor seniorkama Srbije, ali je to bilo sve što su uradile. Timska igra koja krasi ovu ekipu godinama u nazad, ponovo je izabranicama Zorana Terzića donela rezultat. Na kraju ovog seta 25:21 u korist Srbije.

Velika prednost seniorki nije puno uticala na igru Belgije u trećem setu, ali je Srbija ponovo izašla kao pobednik. Vodila je prvo 8:3, pa 18:14, da bi na kraju osvojila set identičnim rezultatom kao i prethodna dva – 25:21.

Seniorke su bile više nego raspoložene tokom čitavog meča, a velika zasluge za to ima publika, koja im je pružala neizmernu podršku i zajedno sa njima proslavljala svaki osvojen poen.

Sutra na teren prvo izlaze Belgija i Rusija od 17.00 časova, dok će se od 20.00 časova sastati Bosna i Hercegovina i Francuska. Direktne prenose svih utakmica možete pratiti na kanalima RTS-a i TV Arena Sport.